logo
Nominowani do Paszportów Polityki na Boskiej Komedii!
Znamy już nazwiska artystów nominowanych do prestiżowych Paszportów Polityki za 2010 rok w kategorii teatr. Są to: Monika Strzępka i Paweł Demirski, Sebastian Majewski oraz Wojciech Kościelniak. Laureata nagrody poznamy w styczniu. Wcześniej wielbicieli teatru zapraszamy do Krakowa – gośćmi Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia będą Monika Strzępka i Paweł Demirski (spotkanie z artystami odbędzie się 5 grudnia o godz. 12.00 w Centrum Festiwalowym w Pawilonie Wyspiańskiego), a ich spektakl Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej walczy o Grand Prix Festiwalu (pokazy 4 i 5 grudnia o godz. 19.00 na Scenie Małej Teatru Łaźnia Nowa).
Warto wspomnieć, że Był sobie Andrzej, Andrzej… a także prezentowana w części Paradiso Dynastia Natalii Korczakowskiej zapewne nie powstałyby bez obecności w Wałbrzychu kolejnego spośród nominowanych – Sebastiana Majewskiego, dramatopisarza, dramaturga, reżysera, od 2008 roku twórcy linii programowej Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. To z jego inicjatywy powstały cykle Znamy, znamy oraz Znamy, znamy do kwadratu, o których pisaliśmy już wcześniej.
Także w gronie pozostałych osób zgłoszonych do nagrody większość artystów to goście tegorocznej lub wcześniejszych edycji Festiwalu Boska Komedia. Są to: Michał Borczuch (reżyser), Krzysztof Garbaczewski (reżyser), Karolina Gruszka (aktorka), Tomasz Karolak (aktor, właściciel Teatru IMKA), Grzegorz Małecki (aktor), Paweł Passini (reżyser), Małgorzata Sikorska-Miszczuk (dramatopisarka), Grzegorz Wiśniewski (reżyser), Iwan Wyrypajew (dramatopisarz, reżyser), Krzysztof Zarzecki (aktor), Wojciech Ziemilski (performer).

Powrót
165/215
24 listopada 2010