logo
Boska Komedia w sieci
Wszyscy wierni widzowie doskonale wiedzą że to, co dzieje się na Boskiej Komedii, zawsze można śledzić także w sieci. Na stronie internetowej na bieżąco pojawiają się newsy oraz teksty podsumowujące najważniejsze wydarzenia. Tym, którym wciąż za mało - proponujemy festiwalowy profil na Facebooku, gdzie jeszcze szybciej można zapoznać się z zakulisowym życiem Festiwalu. Co roku wspiera nasz także Interia, która na swoim portalu organizuje czaty z twórcami. A wszystko po to, by każdy, zawsze i wszędzie mógł być na bieżąco z Boskimi wydarzeniami.

Bliskie spotkania z reżyserami, aktorami, dramatopisarzami oraz dramaturgami od pierwszej edycji były ważne dla boskokomediowej publiczności. Stały się stałym i popularnym punktem Festiwalowego programu. Ambicje i idea festiwalu wyraźnie się rozwijają, a wraz z nimi także formy, w jakich Boska Komedia funkcjonuje w wirtualnej przestrzeni. Dzisiaj już nikt nie może sobie wyobrazić Boskiej Komedii bez Scen Dantejskich. Dzięki nim nie tylko rozwija się dyskusja na temat prezentowanych spektakli, ale także zmniejsza dystans dzielący scenę i widownię. Festiwal skutecznie przekracza kolejne kręgi, także te związane z funkcjonowaniem ramy scenicznej.

Wierni widzowie festiwalu zapewne doskonale pamiętają czaty w Interii, w trakcie których można było osobiście zadawać pytania gościom zaproszonym przez Festiwal oraz jego organizatorom. W tym roku dla odmiany przygotowaliśmy dla Was cykl wywiadów z twórcami, które będą transmitowane na żywo w naszym patronackim portalu. Rozmowy startują 12 grudnia, a poprowadzi je dziennikarz Interii Ziemowit Szczerek.

Pierwszym gościem będzie Monika Strzępka, która na festiwalu pojawi się w roli reżysera Tęczowej trybuny 2012. Następne wywiady także będą zdominowane przez kobiety. W kolejnych dniach spotkamy się z Mają Kleczewską (Babel 2 przygotowane w Teatrze PWST) oraz Agatą Duda-Gracz (Ojciec z Teatru im. Słowackiego). Ostatni wywiad, który z pewnością wzbudzi również ogromne emocje, będzie miał miejsce tuż po zakończeniu Festiwalu. Magdalena Sroka i Bartosz Szydłowski podsumują 4. Międzynarodowy Festiwal Boska Komedia, opowiedzą o swoich wrażeniach, pracy festiwalowego jury i przypomną oficjalne wyniki zakończonego dzień wcześniej konkursu. Wszystkie zapisy rozmów – do przeczytania będą na stronie portalu Interia.pl.


12 grudnia, godz. 12.30 Monika Strzępka
13 grudnia, godz. 11.00 Maja Kleczewska
14 grudnia, godz. 13.00 Agata Duda-Gracz
16 grudnia, godz. 12.00 Bartosz Szydłowski

Powrót
85/215
7 grudnia 2011