logo
Boska ścieżka festiwalu
Program tegorocznego festiwalu jest niezwykle napięty - i na tyle interesujący, że grzechem byłoby opuścić choć jedno przedstawienie. W końcu do Krakowa zaprosiliśmy najlepszych z najlepszych. W odpowiedzi na Wasze pytania i wątpliwości, by ułatwić orientację w teatralnym Raju, Czyśćcu i Piekle, postanowiliśmy stworzyć mapę, by każdy festiwalowy widz dotarł do wytyczonego celu i odkrył skarb teatralnych wzruszeń.

4. edycja Boskiej Komedii startuje w czwartek 8 grudnia. Tego dnia można, a wręcz należy odwiedzić Scenę Kameralną Starego Teatru, gdzie o godzinie 17.00 swoją premierę będzie miał spektakl Aleksandra. Rzecz o Piłsudskim w reżyserii Marcina Libera. O 19.00 w Łaźni Nowej będzie można natomiast zobaczyć przedstawienie Moniki Strzępki – premierowe W imię Jakuba S. Ścieżka to trudna i  wymagająca sprawnego przemieszczenia się ze Starego Miasta w stronę Huty. Zapewniamy jednak, że warto.

W piątek, 9 grudnia, polecamy wyprawę do Łaźni Nowej, w której odbędzie się pokaz Wejścia Smoka. Trailer (przygotowany pod czujnym okiem Bartosza Szydłowskiego) o godzinie 16.30. Tym którym zdecydują się na powrót do Centrum, o 19.15 na Dużej Scenie Starego Teatru możemy polecić Pana Tadeusza, czyli ostatni zajazd na Litwie przygotowanego przez Mikołaja Grabowskiego.

Sobota (10 grudnia) zapowiada się emocjonująco, a plan podróży wymaga podjęcia trudnej decyzji. Z jednej strony warto pozostać na Starym Mieście i o godzinie 15.00 na ul. Sarego 7 (Teatr Bagatela) zobaczyć Barbelo, o psach i dzieciach Małgorzaty Bogajewskiej. Tuż po nim, o godzinie 18.00 Klub Polski Pawła Miśkiewicza w Słowackim. Można także wybrać się do Teatru Ludowego i o 17.00 zasiąść w Stolarni, by z pomocą Małgorzaty Głuchowskiej spróbować odpowiedzieć na teatralną prowokację Jak nie teraz to kiedy, jak nie my to kto? Przed snem o 22.30 warto na pewno pojawić się na Floriańskiej 45 w Kawiarni Jama Michalika, bo zaprezentujemy tam Córeczki Małgorzaty Głuchowskiej.

Plan na niedzielę, 11 grudnia, jest wyjątkowo napięty. Jedną z możliwości jest wizyta w Starym Teatrze. Najpierw, o godzinie 15.00 na Dużej Scenie Nasze Miasto Szymona Kaczmarka, następnie o godzinie 18.00 na Kameralnej Bracia Karamazow lubelskiego Provisorium, a na zakończenie dnia o 21.15 należy podążyć do Łaźni Nowej, by zobaczyć Utwór o matce i ojczyźnie w reżyserii Jana Klaty. Można również wybrać alternatywny szlakiem i o 15.00 w Teatrze Ludowym delektować się specjalnym pokazem lalkowej Iwony, księżniczki Burgunda przywiezionej przez Mariana Pecko z Opola, na Scenie Miniatura w Słowackim o 19.00 wysłuchać czytania scenicznego Obywatela K. opracowanego przez Piotra Ratajczaka i o 21.15  zjawić się w Łaźni Nowej na Utworze o matce i ojczyźnie Klaty.

Poniedziałek, 12 grudnia - to wielkie emocje konkursowe. Najpierw Babel 2 Mai Kleczewskiej na deskach PWST o godzinie 16.00. Następnie o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Słowackiego Mickiewicz. Dziady. Performace Pawła Wodzińskiego.

13 grudnia we wtorek kontynuujemy wizytę w konkursowym Piekle. Zaczynamy o godzinie 16.00 w Teatrze Ludowym pokazem Joanny Szalonej; Królowej w reżyserii Wiktora Rubina. Nie można również ominąć o godzinie 18.00 spektaklu Ojciec Agaty Dudy - Gracz w Teatrze Słowackiego. Kolejny festiwalowy dzień zakończy się o 21.00 prezentacją Judyty Klemma na Scenie Kameralnej Teatru Starego.

W środę (14 grudnia) wybór jest prosty – łaźniowy (Osiedle Szkolne 25) pokaz spektaklu Tęczowa Trybuna 2012 Moniki Strzępki o godzinie 18.00.

W czwartek, 15 grudnia, ostatnia ścieżka prowadzi na Nową Hutę, do siedziby Targów w Krakowie (ul. Centralna 41a), gdzie o godzinie 19.00 odbędzie się konkursowy pokaz przedstawienia Życie seksualne dzikich Krzysztofa Garbaczewskiego.

Przez teatralne kręgi droga wiedzie długa, kręta i chwilami niebezpieczna, ale jakże emocjonująca! Ponadto zawsze można odnaleźć własną ścieżkę wijącą się pomiędzy Piekłem, Czyśćcem a Niebem, co będzie łatwiejsze, gdy obserwuje się naszego facebooka i odwiedza naszą stronę internetową.

Powrót
98/215
14 listopada 2011