logo
Lupa, Strzępka i Demirski na Europejskim Kongresie Kultury
Krystian Lupa, Monika Strzępka i Paweł Demirski wezmą udział w projekcie Trickster 2011 realizowanym podczas  Europejskiego  Kongresu Kultury we Wrocławiu. W programie znalazły się trzy premierowe pokazy najnowszego spektaklu Krystiana Lupy Poczekalnia.0. (współpracującego przy nim z Dorotą Masłowską) oraz projekt teatralno-społeczny Tęczowa Trybuna 2012 autorstwa duetu Monika Strzępka i Paweł Demirski.

Poczekalnia.0. to konfrontacja dwóch silnych osobowości odległych od siebie pokoleniowo i estetycznie. Eksperymentalny projekt, w którym reżyser stawia przed aktorami następujące zadanie: pociąg zatrzymuje się nocą na nieznanej stacji, pasażerowie znajdują schronienie w poczekalni… Aktorskie improwizacje zostaną poddane literackiej obróbce, co jest zadaniem pisarki Doroty Masłowskiej, przenikliwej obserwatorki stosunków międzyludzkich.

Z kolei Tęczowa Trybuna 2012 podejmuje temat demokratyzacji życia publicznego w Polsce. Powstające w polskich miastach stadiony, na których odbędą się mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 oraz działalność pierwszego w Polsce gejowskiego fanclubu Narodowej Reprezentacji Polski w piłce nożnej stały się dla autorów projektu punktem wyjścia do dyskusji o komercjalizacji przestrzeni publicznych oraz społecznym wykluczeniu ze względu na orientację seksualną, status majątkowy etc.

Przypominamy, że spektakl Persona. Ciało Simone Krystiana Lupy oraz nagrodzony GRAND PRIX Był sobie Andrzej, Andrzej i Andrzej w reż. Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego można było obejrzeć podczas zeszłorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.

Powrót
104/215
1 września 2011