logo
Alan Lockwood - juror festiwalu

Alan Lockwood pisze o teatrze i kulturze w magazynie Brooklyn Rail od momentu wydania jego pierwszego numeru w 2000 roku. Obecnie nadal jest redaktorem w Brooklyn Rail, a jego teksty o polskim teatrze poświęcone są zarówno spektaklom TR Warszawa ,jak i K"ronikom sejneńskim" Teatru Sejneńskiego czy obchodom Jesieni Gombrowicza w Stanach Zjednoczonych (2004).

W ubiegłym roku Alan Lockwood brał udział w Warszawskiej Jesieni, co zaowocowało powstaniem reportażowego niemal opisu jego podróży do Polski (obejmującej też wizytę w Krakowie i Zakopanem oraz spotkania z polskimi artystami), również opublikowanego na łamach Brooklyn Rail (“Poland Here and Poland Now”, styczeń 2009). Przeprowadził też obszerny wywiad z Andrzejem Wajdą podczas retrospektywy jego filmów w Lincoln Center. Poświęcone polskiemu teatrowi teksty Lockwood publikował także na łamach New York Press.

Krytyk interesuje się również polską muzyką poważną. O ostatnich kameralnych dziełach Krzysztofa Pendereckiego pisał dla Time Out New York, natomiast tekst Lockwooda poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego opublikował New York Sun. Jego recenzje i eseje, poświęcone teatrowi i sztuce performance’u, pojawiają się także w magazynach A Journal of Performance and Art wydawanym przez MIT Press, Theater quarterly (Uniwersytet w Yale), oraz New York Theater Review 2007.


FOTO
Powrót
196/215
30 listopada 2009