logo
Krzysztof Warlikowski w nowej roli
Najnowszy film w reżyserii Łukasza Barczyka, to debiut aktorski wybitnego reżysera teatralnego, Krzysztofa Warlikowskiego. Główna rola w filmie Italiani, przypadła właśnie Warlikowskiemu do zagrania.

Italiani to podroż w głąb intymnego świata mężczyzny, w tej roli Krzysztof Warlikowski, jego relacji z rodziną i najbliższymi. To wyprawa w głąb obrazów i przeżyć tak osobistych, że aż paradoksalnie uniwersalnych. Jest wyrażeniem podstawowych przeżyć i emocji, języka wychodzącego poza konwencjonalne filmy psychologiczne.

Przypominamy, iż spektakl Krzysztofa Warlikowskiego – Koniec - krakowska publiczność miała okazje zobaczyć podczas ubiegłorocznego festiwalu Boska Komedia.

Krzysztof Warlikowski (ur. 26 maja 1962 w Szczecinie) - reżyser teatralny. Studiował historię, filozofię i filologię romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim, historię teatru greckiego w École Pratique Des Hautes Études na Sorbonie. Dyplom reżyserski zdobył na Wydziale Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie studiował w latach 1989-1993.
Powrót
129/215
15 marca 2011