logo
Werdykt jury - wyniki konkursu

Po głosowaniu przeprowadzonym podczas sesji zamykającej II Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, Członkowie Kapituły (Jury) zebrani na posiedzeniu zamkniętym w Bunkrze Sztuki wyłonili zwycięzców w następujących kategoriach:

Najlepsza Scenografia: Magdalena Maciejewska (T.E.O.R.E.M.A.T.) – za stworzenie spójnego krajobrazu, w którym odrębność ukazuje się poprzez potężny ładunek emocjonalny; ze szczególnym wyróżnieniem za reżyserię świateł.

 

Najlepszy Zespół: Teatr Stary w Trylogii, za przypomnienie nam o najgłębszych korzeniach teatru: zespole, który polega na każdym aktorze z osobna, a który wspólnie pozwala na snucie opowieści…

 

Najlepsza Rola Męska: Piotr Skiba (Persona. Marilyn). Piotr Skiba za ukazanie patologii pasożytniczego entourage’u.

 

Najlepsza Rola Żeńska: Magdalena Cielecka ((A)pollonia): za odwagę w – zaskakującym – przedstawieniu poświęcenia wychodzącego poza rolę ofiary.

 

Najlepszy Reżyser: Krzysztof Warlikowski ((A)pollonia) za godne sztuki dramatu wyczucie tego o czym mówić należy; za kwestionowanie utartych prawd.

 

Wyróżnienie Specjalne – tekst: Między nami dobrze jest: Za inteligentne ukazanie podwójnych i potrójnych znaczeń w znaczeniach a także niespodziewanych rozwiązań na każdym kroku.

 

Grand Prix: Między nami dobrze jest: za otwarte przyjrzenie się współczesnej Polsce: jednocześnie pełne ironii i prawdziwej głębi. Spektakl sięgający wyżyn pod każdym względem: reżyserii, gry aktorskiej, koncepcji, scenografii oraz spójnej realizacji.
 
Powrót
176/215
15 grudnia 2009