logo
Marina Davydova - juror festiwalu
W roku 1988 ukończyła z wyróżnieniem wydział krytyki teatralnej na słynnej Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej GITIS. W roku 1992 obroniła pracę doktorską dotyczącą teatralności w angielskiej tragedii porenesansowej. Od roku 1992 pracuje na stanowisku starszego naukowca w Instytucie Studiów Sztuki.

W latach 1992-1995 prowadziła wiele kursów historii teatru europejskiego w Państwowym Instytucie Kinematografii, Moskiewskim Instytucie Sztuki Teatralnej oraz Moskiewskim Kolegium Sztuki Współczesnej. W latach 1993-2000 prowadziła kursy dotyczące teatru klasycznego oraz kursy mistrzowskie w zakresie krytyki teatralnej na Wydziale Studiów Teatralnych w Rosyjskim Państwowym Humanistycznym Uniwersytecie w Moskwie.

Jest autorką monografii Koniec epoki teatru poświęconej analizie ostatnich dziesięciu lat historii teatru rosyjskiego oraz książki zatytułowanej Henryk Ibsen I norewski teatr w 2 połowie XIX wieku. Jest też redaktorem książki Historia teatru zachodnioeuropejskiego od czasów Renesansu do końca XIX wieku (gdzie znalazł się także rozdział jej autorstwa – pt. Teatr Renesansowy).

W latach 1997-1998 była krytykiem teatralnym w gazetach Telegraf oraz The Moscow News. W latach 1998-2002 była krytykiem teatralnym w gazecie Vremya Novostei. Od roku 2002 jest redaktorem prowadzącym wydział kultura w gazecie Konserwator. Obecnie pracuje jako krytyk teatralny w gazecie Izvestia oraz jako redaktor działu teatralnego na portal openspace.ru. Pełni także obowiązki dyrektora artystycznego Festiwalu NET (New European Theatre) w Moskwie.
FOTO
Powrót
184/215
11 grudnia 2009