logo
Paszporty Polityki - głos mają czytelnicy
Z okazji 20-lecia Paszportów Polityki, redakcja oddaje głos czytelnikom. W tej wyjątkowej, jubileuszowej edycji nagrody, każdy z nas może przyczynić się do wyłonienia laureatów. Plebiscyt wystartował dzisiaj, a głosować można do 6 stycznia w serwisie internetowym tygodnika. Czekają cenne nagrody! Przypominamy, że o prestiżowe Paszporty walczą w tym roku artyści, którzy gościli na wydarzeniach organizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

W kategorii Muzyka popularna 2012 nominowany jest zespół tres.b, w składzie którego występuje wokalistka oraz basistka Misia Furtak – jedna z gwiazd tegorocznego koncertu Kolęda Nova, który 5 grudnia odbył się w Bazylice oo Franciszkanów, a w Wigilię zobaczą go – za pośrednictwem telewizyjnej Dwójki – widzowie w całej Polsce (początek koncertu o godz. 16.45).

W kategorii Muzyka poważna 2012 nominowano, już po raz drugi, Agnieszkę Budzińską-Bennett, która wraz z zespołem Ensemble Peregrina była gościem tegorocznej edycji festiwalu Misteria Paschalia.

W kategorii Sztuki wizualne 2012 nominacje otrzymała Julita Wójcik - gdańska performerka i autorka akcji artystycznych, gość tegorocznej edycji Grolsch ArtBoom Festivalu, w ramach którego – wspólnie z Jackiem Niezgodą usypali Kopiec Nieznanego Artysty, Nieznanej Artystki.

O Paszport Polityki walczą także Marcin Krzyształowicz za reżyserię filmu Obława oraz Marcin Dorociński za główne role w filmach: Róża i Obława. Przypominamy, że koproducentem Obławy jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a ogólnopolska premiera odbyła się w Krakowie, 9 października b.r. Film jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

W kategorii Teatr o Paszport walczą doskonale znani publiczności Festiwalu Boska Komedia reżyserzy Iwan Wyrypajew i Michał Borczuch.

Zachęcamy do głosowania!
Powrót
9/215
19 grudnia 2012