logo
Boska Komedia - wielkie otwarcie już w poniedziałek
W podróż po wszystkich kręgach współczesnego teatru polskiego wyruszymy kipiącym emocjami spektaklem T.E.O.R.E.M.A.T. w reżyserii Grzegorza Jarzyny (TR Warszawa). To pierwsza z dziewięciu najlepszych premier ubiegłego sezonu, pokazywana w ramach festiwalowego Inferno. Reżyser przenosi nas do pozornie poukładanego świata rodziny zamożnego przemysłowca, jednak spokojną egzystencję bohaterów narusza pojawienie się tajemniczego Gościa. Spektakl inspirowany twórczością Piera Paolo Pasoliniego - słynnego włoskiego pisarza, dramaturga, reżysera filmowego i skandalisty - w poniedziałek, 7 grudnia o godz. 19., na Głównej Scenie Teatru Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25.
Kolejna propozycją będą "Opętani"- adaptacja sensacyjnej powieści w odcinkach autorstwa Witolda Gombrowicza, jednego z mniej znanych dzieł w jego dorobku. Pisarz, choć nie ukrywał, że najważniejszym motywem jej napisania były pieniądze, respektował zasady gatunku. Ironiczno-groteskowy smak powieści świetnie wyczuł i przełożył na teatralny język Krzysztof Garbaczewski. Sceniczne spotkanie z kiczem, parodią, groteską i spiętrzeniem absurdalnych pomysłów także 7 grudnia o godz. 19., Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna, ul. Starowiślna 21.

Idealnym punktem wyjścia do podroży po festiwalowym Piekle i Niebie będzie debata dramaturgów spektakli konkursowych: biografia jako "tekst". W spotkaniu udział wezmą: Sebastian Majewski, Marcin Zawada i Tomasz Śpiewak. Zapraszamy również w dniu otwarcia festiwalu, poniedziałek, godz. 17., Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2. A już od wtorku - spotkania z gośćmi festiwalowymi na internetowych czatach w Interia.pl - zapraszamy!
Powrót
194/215
4 grudnia 2009