logo
Spektakl Faktory 2 jedzie do Brukseli
Przedstawienie Factory 2 wystawiane na deskach Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, w reżyserii Krystiana Lupy, zostało zaproszone na Kunsten Festival des Arts, który odbędzie się w dniach 21 i 22 maja 2011 w Brukseli.

Pomimo, iż spektakl Factory 2 swoją premierę miał w 2008 roku, do tej pory cieszy się dużym uznaniem. Factory pojedzie do Brukseli w charakterze reprezentanta współczesnego polskiego teatru. Spektakl został uznany przez organizatorów festiwalu za najlepszy i najwybitniejszy przykład w tej kategorii.

Factory 2 prezentowane było w ramach wielu przedsięwzięć i festiwali teatralnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Ponad to spektakl zebrał liczne wyróżnienia oraz nagrody, w tym aż trzy podczas I Festiwalu Boska Komedia: Grand Prix Boskiego Komedianta dla najlepszego spektaklu festiwalu – Factory 2, nagroda w kategorii najlepsza aktorka – Iwona Bielska za rolę Brigid, a także otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy aktor – Piotr Skiba za rolę Andy’ ego.

Powrót
124/215
9 maja 2011