logo
Polskie spektakle w Moskwie

Już w marcu pięć polskich spektakli, m.in. (A)pollonia w reż. Krzysztofa Warlikowskiego,  Babel w reż. Mai Kleczkowskiej czy Mała narracja w reż. Wojtka Ziemilskiego, zaprezentowanych zostanie na XVII Festiwalu Teatralnym Złota Maska w Moskwie.


Złota Maska to rosyjska nagroda teatralna przyznawana od 1994 roku. W 2008 roku uhonorowano nią Krystiana Lupę za spektakl Mewa wg prozy Czechowa. Złota Maska to nie tylko niezwykle prestiżowa nagroda, ale też prężny ogólno rosyjski festiwal. Co roku w Moskwie prezentowane są na nim najważniejsze rosyjskiej przedstawienia, a od 5 lat festiwal bardzo intensywnie rozwija również swój program międzynarodowy.


W ramach najbliższej edycji Złotej Maski szczególna uwaga skierowana zostanie na Polskę. Projekt Teatr Polski w Moskwie, realizowany przy współpracy Instytutu Adama Mickiewicza, to pierwsza tak szeroka prezentacja współczesnego polskiego teatru w Rosji.


Przypominamy, iż spektakl (A)pollonia Krzysztofa Warlikowskiego zdobył grand prix podczas 2. Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia, a Babel Mai Kleczkowskiej krakowska publiczność miała szanse obejrzeć w czasie ubiegłorocznej edycji festiwalu.

Powrót
131/215
1 marca 2011